Świat mody i urody

O modzie wiemy wiele, nawet jeśli się nią nie ciekawimy. Nie ma takiej dyspozycji, by nie orientować się w tym, co jest atrakcyjne, co się nosi. Jakkolwiek o modzie mówi się dużo, powiada się o niej wszędzie, przede wszystkim w mediach. Niektórzy z nas absolutnie nie są świadomi tego, że ich wiedza na temat mody jest olśniewająca. Oglądając oraz analizując otoczenie możemy sami wywnioskować co jest modne, co jest legendarne, co warto nosić, jaki styl jest polecany oraz promowany. Najważniejsze, aby wypracować sobie swój własny styl, w jakim będziemy czuć się ściśle mówiąc poprawnie, jaki będzie współgrał z osobowością. Ubierajmy się ładnie i z szykiem, tak jak nam pasuje. Zakładajmy takie ubrania, jakie nie sprawią, że będziemy przebrani. Jakkolwiek nie o to idzie w modzie. Wszyscy decydujemy sami o tym, jakie ubrania wybierać i które zakładać. Nikt nie może nam tego narzucić. Są oczywiście sytuacje, w których założenie konkretnego ubrania jest wskazane. Jednak to tylko wyznaczone sytuacje. Nie mają one rozstrzygającego znaczenia dla nas.

To, co kojarzy się również z modą to:

Prezentacje – Słynni, znani na całym świecie projektanci regularnie organizują pokazy. To właśnie na nich opisywanej są kolekcje, które osiągalne będą w butikach takich projektantów. Sami z całą pewnością słyszeliśmy o wielu projektantach, jakich nazwiska legendarne są od lat, przez wszystkich.

Katalogi mody – Interesujący się stylem ochoczo przeglądają katalogi, jakie takiej modzie są ofiarowane. Barwne czasopisma modowe możemy oglądać całymi godzinami. 

Moda to także kupowanie

Jesteśmy paniami. Kochamy od czasu do czasu wybrać się na sprawunki. Czasami idziemy pochodzić po sklepach dla czystej rozrywki. Nie mamy żadnych planów, co kupić. Chcemy ujrzeć, co interesującego jest w takich punktach sprzedaży, chcemy poszukać inspiracji. W sklepach z ubraniami zawsze osiągalne są najnowsze i najmodniejsze kolekcje. A my lubimy ubierać się w modne ciuchy. Kochamy zakładać na siebie ubrania stosownie zaadaptowane do osobowości. I oczywiście takich szukamy. Nie wszystko, co jest dostępne w sklepach podoba nam się. Są rzeczy, na jakie nawet nie zwracamy wzmianki, które od razu, na starcie skreślamy, bo nie są one w stylu. Niesłychanie istotne jest to, by taki swój własny styl odnaleźć. A nie każdy z nas potrafi to zrobić. Czasami przez wiele lat zastanawiamy się, w czym jest nam poprawnie, w jakich strojach najpoprawniej się czujemy. Mierzymy, zestawiamy, zdobywamy. Czasem naśladujemy styl znajomych nam osób czy ludzi znanych z mediów. Możemy się inspirować, jednak zawsze bądźmy sobą.

Po więcej inspiracji uprzejmie zapraszamy na domenę rodzina – serwis internetowy z praktycznymi radami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *