Projekt instalacji gazu

Współcześnie w Polsce coraz więcej osób decyduje się na kupno własnościowego mieszkania. Mimo, że przeważnie na ten cel będzie potrzebny kredyt hipoteczny, część osób decyduje się go zaciągnąć. Deweloperzy budują coraz to nowe osiedla, jednak ogromną popularnością wciąż cieszą się stare kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wybrane lokum ogrzewane jest nadal piecami węglowymi?

Wypróbuj gaz!

Gdy z końcem dziewiętnastego wieku powstawały budynki mieszkalne, zazwyczaj montowano w nich piece, które ocieplały konkretne pomieszczenia. Jednak obecnie znacznie częściej są one rozmontowywane i wykorzystywane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego typu inwestycja może odstraszać na starcie, jednak wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie jest ogromnym wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie powietrza na kontynencie, Unia wygospodarowała dostatecznej wielkości fundusz, jaki ma pomóc ludziom w zmianie sposobu ogrzewania. Kupując lokal w kamienicy można otrzymać bardzo dużą zapomogę na zamontowanie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej sumy nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od powierzchni koszt inwestycji będzie różny. Lecz każdy musi liczyć się z opłatami rzędu co najmniej 5 tysięcy złotych. W metropoliach zmagających się z dużymi zanieczyszczeniami, jak Kraków, gminy gwarantują nawet 70% finansowanie tego rodzaju inwestycji. Na początku jednak konieczny jest projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do konkretnego urzędu. Sporządzi go dla nas firma, której zlecimy następnie montaż ogrzewania. 

Stare kamienice z pewnością mają w sobie mnóstwo uroku, lecz przeważnie przed zamieszkaniem w takim miejscu musimy zainwestować dużą kwotę w remont. Na starcie należy zamontować ogrzewanie gazowe, które będzie tańsze, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż opalanie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty ogrzewania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *